piątek, 12 maja 2017

Jak spełniać marzenia...
Każdy człowiek nosi w sobie marzenia. Czasami są one zwyczajne, a innym razem wyjątkowe. Tak wyjątkowe, że trudno nam sobie samym wyobrazić jak to będzie gdy marzenia te staną się rzeczywistością.Ten tekst jest o spełnieniu wyjątkowego marzenia! Jego bohaterką jest modelka - Rebeka Marine z New Jersey. Piękna dziewczyna, która urodziła się bez prawego przedramienia. I chociaż od zawsze marzyła o tym by chodzić po wybiegach, to droga do spełnienia marzeń nie była prosta. Jak sama przyznała, niepełnosprawna dziewczyna nie była mile widziana w agencjach modelingowych.

Los dla Rebeki był jednak łaskawy. Kiedy w 2011 roku otrzymała bioniczną protezę z zaawansowaną technologią sterowania gestem, postanowiła kolejny raz zawalczyć o swoje marzenia. Cztery lata później, jako 28 - latka wzięła udział w pokazie marki FTL Moda podczas Nowojorskiego Tygodnia Mody i tym samym przeszła do historii modelingu, pokazując światu, że wybieg może być otwarty również dla osób niepełnosprawnych. 
Od tej pory nowoczesna proteza stała się znakiem rozpoznawczym modelki, a agencje modelingowe zaczęły zabiegać o udział Rebeki w pokazach. Dziewczyna współpracowała z takimi czasopismami jak: TIME, People Magazine, US Weekly, Cosmopolitan, Teen Vogue, Daily News i wiele innych, przez co jej twarz rozpoznawana jest przez tysiące ludzi na całym świecie.

Marine jest nie tylko modelką. Jest ambasadorem projektu Lucky Fin, organizacji non-profit, która wspiera osoby z niepełnosprawnością kończyn górnych. Jest również ambasadorem marki Touch Bionics - producenta jednej z najbardziej zaawansowanych rąk protetycznych na świecie.

Jako ambasador podróżuje po kraju i prowadzi warsztaty motywacyjne dla osób niepełnosprawnych. Uczy jak ważne jest pokonywanie lęków i barier w drodze po sukces. Mówi o tym, że ważne jest bycie życzliwym dla innych, ale ważne jest również bycie miłym dla siebie samego. Przypomina o akceptacji rzeczy, których nie możemy zmienić.

Ostatnio pod jednym ze swoich zdjęć na fb napisała: "Najlepszą częścią tego, co robię, jest edukacja dzieci o osobach z niepełnosprawnością. To dla mnie ważne, że przyszłe pokolenia rozumieją i doceniają wyjątkowość, która czyni ten świat pięknym i ekscytującym".
Rebeka udowodniła nam, że każdy może walczyć o swoje marzenia, bez względu na ograniczenia. Pokazała, że warto spełniać marzenia, przede wszystkim te, do których spełnienia prowadzi długa i kręta droga. Z niepełnosprawności uczyniła ATUT. Ty też tak możesz! Pamiętaj tylko, że każde wyjątkowe marzenie zaczyna się od pierwszego kroku. Nie jesteś sam. Zawsze obok Ciebie jest ktoś kogo możesz poprosić o pomoc. Ludzie z natury są życzliwi i chętnie pomagają. Doskonal swoje umiejętności, wyznaczaj sobie cele, w miarę możliwości pomagaj najbliższym w czynnościach dnia codziennego. Nie zapominaj o rehabilitacji 😊. To ważne!
Pamiętaj, że sukces można odnieść na wybiegach, na scenach sal koncertowych, na deskach teatru, w studiu nagraniowym... Sukces głośny i spektakularny. Sukces ma też inne oblicze. Bo sukcesem jest wszystko to co robimy dobrze i z pasją. Sukces odnosi lekarz, nauczyciel, prawnik i architekt, a także rzemieślnik, krawcowa i Pani ze sklepu za rogiem, kiedy z uśmiechem podaje nam chleb... Bo najważniejsze w życiu to być dobrym człowiekiem i mieć pasję. Być dobrym człowiekiem to wyjątkowe marzenie!

Podobnie jak Rebeka możesz zacząć czynić dobro. Możesz być ambasadorem pięknego projektu. Ambasador projektu "RĘKA 3 D" to brzmi dumnie!
Otwórz ramiona i łap marzenia!


O swoich marzeniach napisz w komentarzu:)

tekst: Bernadeta Łazarska
zdjęcia i filmy: materiały własne Fundacji oraz profile Rebeki Marine w serwisach Twitter i Youtube1 komentarz: